olmadı.. yine olmadı..

pazar geceleri büyük bir zevkle izlediğim popstar alaturka sona erdi. benim birincim belliydi mâlûm.. ama bu defâ da olamadı, ne hikmetse.. bu yarışma; iki yarışmanın elenenlerinin birarada yarıştığı bir tur olarak düzenlenmişti. dedim ki içimden; heh işte Erkan bu defâ işi alır ve götürür. öyle de olması gerekiyordu nitekim. yok taraf tuttuğum için filân değil, hak var, adâlet var, kulak var yâni.. ola ola, hergün dinlesem, sesi aklımda kalmayacak, tek mârifeti notalara düzgün basmak olan bir çocuk kazandı, adı lâzım değil..

bu tura yedek olarak başlayıp, son dakikada asıl yarışmacılar arasına giren İlkay adında bir yarışmacı daha vardı ki; son yıllarda duyduğum en iyi kadın sesi. gırtlak nağmeleriyle, âdetâ dalga geçer gibi şarkı söylüyor. muazzam bir ses. okuyamayacağı eser yok. biliyordum çok çabuk eleneceğini. öyle de oldu..

Erkan sanki eleneceğini biliyordu.. suratı sirke satıyordu daha sonuçlar açıklanmadan evvel. öyle mi Erkan? ve nasıl? yazık oldu mu desem, her işte bir hayır vardır mı desem, bilemiyorum.. her neyse, bu da bitti işte. şahin özer nâm kan emici de oradaydı. neymiş efendim kalan dört yarışmacıya albüm yapacakmış. aklınız varsa uzak durun çocuklar. albüm filân satamazsınız bu devirde. ama aç kurtların elinde oyuncak olursunuz: gel gel, git git. dayarlar kale gibi sözleşmeyi önünüze, sittinsene kafanızı kaldıramazsınız. aman ha, dikkât!

imzâ: müzik işlerinden sorumlu vatandaş candan.

Reklamlar

4 responses to “olmadı.. yine olmadı..

 1. Heh ne güzel yazmışın candan al benden de o kadar.Zaten bu yarışmalarda nedense hakedenin kazandığını görmedim ben.Baştan girmek istememişti keşke hiç katılmayaydı erkan ikinci kez..

 2. Selamun Aleyküm Candan Abla;

  Abla benim favorim üç taneydi. Yarışmayı düzenleyen kanal, Cep Telefonu Operatör Şirketleri ve Reklam verenler; gerisi kaybedenler kısmında favorilerimdi :D Şimdi sonuçlara bakıyorumda araçlar değişti ama umut satmak değişmedi. Tabi şimdi kısa mesajlar ve reklam gelirleride cabası. Abla seninde dediğin gibi sittin sene iyi birşey olmaz bunlardan.

  Bi daha ki yarışmada

  Allah’a emanet olun…

 3. merhaba candan hanım,
  nasılsınız? ben tatil hazırlıkları yapıyordum. sıkıcı işler, hava da çok sıcak. saçımı boyayacağım şimdi de. can sıkıcı. mola vermiştim, geldim bilgisayarın önüne. aa… sizi özlemişim. neşeli haliniz mi, renkli konuşmanız mı, oyunbaz haliniz mi, bilmiyorum, özlemişim işte.

  ben izlemedim yarışmayı, ama dediğiniz gibiyse erkan’a yazık olmuş. ben gideyim.

  kendinize iyi bakın.
  sevgilerimle.

 4. Ağlarsın Bilsen
  Ark Eyledim
  Ayşen
  Bekledim
  Bir Taşla İki Kuş
  Döv Beni
  Düş müydü?
  Giderim
  Git
  İç Benim İçin
  İmkânsız
  Koltuk Meyhaneleri – Salih
  Ne Kaybederdin?
  Senden Sonrası
  Sensiz Bahar
  Sensiz Olmadı
  Telefonda Sen
  Vurgun Sayılır
  Ya Evde Yoksan

  cemalsafii

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s