ananızı da bırakıp gidin şimdi!

gitttik, gördük, döndük elhamdülillah! heh, artık böyle mütedeyyin lâflar sokuşturayım ki cümlelerimin başına, kıçına, kokan bulaşan olmasın. yok, tırstığımızdan değil de, ne bileyim mecâlim yok şu ara. gerçi iş başa düşünce, belli de olmaz benim ne halt edeceğim. onbin kaplan gücüne eriştiğim de vâkîdir. bilenler bilir..

perihan abla, demiş ki:
ak parti’nin bu seçimlerden oy oranını artırmış olarak çıkması Türk halkının yalnızca sağduyusunu değil aynı zamanda sivil yönetilme arzusunu kanıtlamakta.
benim salaklığım ötedenberi tescillidir, o sebeple hiç üstüme alınmadım. sivil yönetilme’den neyi kasttettiğini de hiç hesaplayamadım. bağışlasın beni.. ama sorumlu bir vatandaş olarak, seçimgünü gidip parmağıma kına yaktırdım. ee, baktım ki; gününsonunda millet kınayı başka yerlerine boca edecek, benim parmağım niye kusur kalsın onlardan. bastım mühürü ip’e. içim rahat kardeşim, vicdânım rahat. gerçi şimdilerde vatanperver olmak ayıp bir şey ama olsun. ben utanmıyorum. emperyalist tuzaklarından bir nebze payımı almadım, kolumu, bacağımı, paçamı ve dahi oturma organımı kaptırmadım. verenler, pardon kaptıranlar düşünsün.

ahh ben bir de acayip paranoyağımdır. onu da tekrar söylemeden geçemiyciiim sayın seyirciler. gerçi çok söylemişimdir ama, tekrarlar; nasıl diyor siz?.. iyidir. şimdi yine uyanıkken kâbus gördüğüm endişesine kapılanlar olabilir. olsun.. uyandıkları vakit, benim de onlara söyleyecek bir çift lâfım olacak. uyusunlar ve de büyüsünler önce.

hem benden öyle akademik dilde yazılmış analizler beklemeyin sevgili candanseverler. geldiğimde de söyledim. seçim sonuçları açıklanmaya başladığında mîdem tuttu. sabaha kadar kustum. yok, üşütmüş falan değildim yazgünü. öyle oldu işte.. beklenen sona karşı aşırı bir duyarlılık göstermiş olabilir mîdem. işte en fazla bu dilde/bu dille yazabiliyorum hissiyâtımı. hem biz olanda hayır vardır diye öğrendik. bunda da muhakkak vardır. yaşayıp göreceğiz.. nasıl ki; enflasyon düştü, işsizlik sorunu kalmadı, hastanelerde kuyruklar bitti, emekli aylıkları tavan yaptı, millet refah içinde yaşıyor, bunu da yaşayıp göreceğiz..

yalnız bir şartla; ben hayatta anamı da bırakıp gitmem görmek için! anca berâber, kanca berâber. gerçi benim anam benden önce amerikalı oldu ama bakmayın siz, kâğıt üstünde öyle. orda bile benim/sizin kadar amerikalı olamaz. yaa, öyle işte..

şurdan bir de kaset koyalım semracım yazımızı bitirirken, kürtçe olsun olmuşken. senin kadar bile başarılı olamadık de mi apo? valla bravo! Allah başınızdan abd’yi eksik etmesin.

Reklamlar

40 responses to “ananızı da bırakıp gidin şimdi!

 1. Ne demeli, hiç değilse vicdanın rahattır. Bi de yuf bana baykala bile oy verdim bunca yılın ardından diye dövünmek vardı.

 2. Başarılı Apo? Haksızlık yapmayın. Her başarılı erkeğin arkasında birileri vardır. Şey vardı, biri, neydi o, Doğu mu, Perinçek mi? Adam sırılsıklam aşık ayol, aşkından çiçek veriyordu. İlan-ı aşk yapıyordu. Ama adam harbi delikanlı, sevdi mi saklamıyor. Diğerleri, ne öyle nazlanıyorlar? Seviyorsan çık seviyorum de, çiçek ver filan… Değil mi canım?

 3. ilk defâ ”elinize sağlık, gönlünüze sağlık, teşekkürler candan hanım” ifâdelerinin dışında bir fikrinizi duymak doğrusu hoşuma gitti Tâlha Bey. önce size bunun için özellikle teşekkür etmeliyim.

  sonra Doğu Perinçek bahsekonu iddiânızla ilgili bizzat bilgi versin:

  ve daha sonra bu seçimle meclise girmeye hak kazanan pkk’cıların ve barzanici’lerin kimlerle işbirliği yaptığına bir bakın derim. sapla saman meselesi oldu gâlibâ, çiçek filân değil.. çiçekle olmuyor artık hem. babalar gibi omuz omuza mücâdele istiyor bu işler.

  ben de Perinçek gibi kürdümü elin amerikalısına kaptırmak istemiyorum. anlatabildim inşallah. anlatamadıysam da sorun değil. ben ümitvârım.

 4. Yav yazacam Candan’ım ulvi fikirlerimi ama yok yok tutcam ben kendimi.
  Allah’ım neler geçiyo içimden, cart diye ortadan ikiye ayrılcam şimdi !? Neyse tamam tutuyorum kendimi ve sana katıldığımı ifade etmek istiyorum. Rabbim hayır etsin sonumuzu, inşallah !
  Candan Sevgilerimle…

 5. Âsi Prens,
  yorumunuzu buraya alamıyorum. sebebi basit: benden yana görüş bildirmiş dahi olsanız, üslûpla ilgili sıkıntılarım var. kişilerin cinsel tercihlerini de bilemeyiz ve bizi ilgilendirmez. konuşmalarımızı beldenaşağı kaydırmazsak burada her türlü görüş yayınlanacaktır, bilginize.. şimdi eğer yorumunuzu tekrar gözden geçirip yazarsanız ve hâlâ yayınlamamı istiyorsanız seve seve yaparım bunu.

 6. valla çok feci kılçıklık yapasım var..

  candancım, canım, sana (ve de doğu perinçek’e) benim blogdaki “anako” adlı şarkıyı armağan ediyorum.. (kürtçe değil ama roman ağzından; idare eder sanırım)

  neyse ben kaçayım. uzun bir müddet haber alamazsanız müsebbibini biliyorsunuz..

 7. halidcim, yavrum, evlâdım hadi bakalım uyku vakti. annen kızar sonra bu saatlerde internetlerde yine armağan ediyosun diye. anneni de bırak, bülent ablan çok kızacak. ;)

  kaçma canım, Allah’ın emriyle git. hattâ ben gideyim isteyeyim kızı sana. :P sâhi, isteyeyim mi? şurda güzel bir blog düğünü yaparız. anako mu babako mu neyse o da çalar fonda. böylece, sen erersin murâdına, biz blogsâkinleri de çıkarız kerevetine (ne demekse!). :))

 8. Canan hnm, caniniz sagolsun:)
  ic dokesimiz gelmis, siz de kiskirtmissiniz , saygi duyarim efendim.
  hurmetler

 9. canan mi, candan mi?

 10. candan efenim, gâyet candan. :)

 11. Memnun oldum, ben de Serkan :)
  Son olarak sunu dile getirmek isterim musadenizle, bunlari yillarca basimizda gormek istemeyen bizler, halki bilinclendirmek adina caba sarfetmeliyiz. İnternet iletisiminin bu yonde cok avantajli oldugunu soylemeye gerek bile yok. Sikmabas partisinin , kafalarimizin kokunu sikmasina, en azindan genclerimizi suurlandirarak izin vermemeliyiz.

 12. sevgili asi;
  beni şuurlandırır mısınız lütfen.. sanırım buna ihtiyacım var.. hem gencim de.

  candan;
  candan!!! hatta candaaaaaann!! dün gece birileri racondan bahsediyordu. ters mers cart curt diyordu.. hayırdır anacım, sözün bittiği yerde çamura mı yatıyoz?
  telefon konuşmaları diyorum, benim telefonun kayıt özelliği var diyorum.. nah 12 dk hem de. o tuşa basmadığımı kim söyledi sana diyorum.. lakin yine de racona uyalım diyorum.. yoksa kanlı olur diyorum.. hey gidi erbakan heeyy! zamanında dediydi de aforoz ettilerdi adamı.. gerçi sonra sayın(!) perinçek’le aynı ideallerde olduklarını anlayıp kaynaştılar da demokrasiye aç yüce halkımız asıl niyetin kötü olmadığını gördü.. diyorum..
  giderken tonu gatlif’e de selamlarımı söylüyorum. iletirsin de mi candancım, bitanem..

  winamp da sapıttı. ben ne zaman buraya gelsem anako çalıyor.. tööbeee..

 13. Şimdi tanışma faslı, msn muhabbeti tarzı şeyler üstte, aslında araya girmek gibi bi’ gâyem yoktu fakat.. birden değişiklik yapıp “bu kez girelim canım n’olcak” dedim.. İthâfen, nere gidiyok? Benim bura mı gelcen?

 14. Başınızda görmek istemediğiniz sıkmabaşlar mıdır? Görüşünüz ne olursa olsun biraz edep, biraz saygı be! Şuur aşılayacakmış bir de, birilerinin beynini yıkadılar sen de mehdi olarak geldin onları kurtarmaya di mi?

  Candan abla yeni gazı almışım, bir fırtına da burada kopartıyım mı? :D

 15. selamlar, yoldan geçerken uğramış oldum.

  insanlar layık oldukları yönetimlerle yönetilirlermiş.,

  onun için tekbaşına olsun, sadaka kültürüne karşı karşı durmak var.

  okul açanlar, hayırseverler, ulefe dağıtanlara
  kulluk, minnet yok.

  onlara şunu diycek halkımız; sana allah versin, ben sana bişey veremem.

  bunu der mi _ halkın bu kapasitesi var mı ?

  evet, köroğlunun narasıdır :)

  1970 li filimlerin fakir ama onurlu gençleridir.

  işte yapılması gereken bu kapasiteyi ortya çıkatmaktır.

  bu iktidarın içisel olarak demakrasi ile ilgisi az.
  demokrasiyi hep kendilerine yontmak olarak alıyorlar., tipik halk kurnazılığı , sevimli olablir ama evresel değeri az.

  zaman gösterir.,

  kirazdal da yazıyorum.

 16. yahu yoktum buralarda yeni geldim ..malum seçime .sonra ülkenin düşeceği durum belli,bari yapabilecek bir oyluk bişeyimiz var..kullanalım dedik iyi mi ettik iyi ettik ..hiç diilse ampulün hipnotize ışığı altında ,tötleri yansada dönüp durmakta ısrara eden pervanelerden olmadık..benim de başıma ağrılar girdi..falan ..
  ama quatum fizğine göre,uyanan kitle,uyuyanlardan azsa ,herkes uyumaya devam eder..dini olarak da Allah bir milletin başına,kalbindekileri değiştiemeden iyi bişeyler vermez..hadi kardeş üzülme..daha iyi mi bilcen proflardan falan,günlerdir ağzı olan olmayan konuşuyo görüyosun..

  Gülen

 17. Knz hoşgeldin..
  yorumun moderasyonda bekledi ben gelene kadar. ama bu ilk olduğu için, bundan sonra onaylamaya gerek kalmayacak. yâni inşallah, çünki bâzân benim yazdıklarımı bile göstermiyo bu salak sistem. :)

  bu demokrasiyi dediğin gibi kendine yontan iktidar, şimdi iyice arsızlığı ele alacak, ne yavuz hırsızlar göreceğiz seyredelim hele.. ama ar damarı çatlamış insanlar, bunları da büyük bir pişkinlik örneği vererek geçiştirecektir. şimdi bir kesim insan bunlara açık çek vermiştir. bu da haddinden fazla şımarmalarına yol açacak. bunlara oy/gönül veren tiplerin konuşmalarına, yazdıklarına bakılacak olursa ne demek istediğim daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Allahsız kitapsız lâfa başlamayanların ağzından şimdi küfür duyacağız, sabredelim hele. velev ki abd işini bitirsin bunlarla, yâni son kullanım tarihleri dolduğunda aha da buraya yazıyorum, çok öykündüğü menderes’in sonuna bile gıpta edecektir erdoğan. ahhh gözünü sevdiğimin bağımsız medyası.. o olmadan hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. ve bu âdi düzen bir gün keser olup, dönüp sâhibini de vuracaktır. bu kaçınılmaz.

  bir süredir burada yoktum. trakya tarafında bir yerlerdeydim. işim gereği köylüyle de, esnafla da, tüccarla da, sanayiciyle de bol bol seçimlerle ilgili konuşma imkânı buldum. bâzıları genç parti’ye oy vereceğini söyledi meselâ. neden diye sorduğumda aldığım cevap şu oldu: o bâri amerika’yı dolandırıyor. işte sağduyulu(!) halktan cevap. ört ki ölem..

 18. oyyy
  yok akp’ye gidenlerden bahsetmiyorum iç çekiyorum..

  evet evet, katılıyorum bu toplumun daha çok mühendise ihtiyacı var. sorun burada. epeydir mühendis sıkıntımız vardı. ondan böyle oldu zarı.. devlet (bakınız hükümet demiyorum) bu işe el atsın. mühendisliklerin önünü açsın. (bir ara uzan’ınkini de açsın). lisans, formasyon gibi şartlar kaldırılsın dileyen (ve asgari kriterleri yerine getiren; ör. vatanperverlik) mühendis olsun.. evet evet halkımızın yeni mühendislere ihtiyacı var.. geleceğimiz buna bağlı.. yoksa bu adi hükümet bu salak halkı harcayacak. zaman durmak zamanı değil.. haydi mühendisler iş başına!!

 19. Cano hanımcığım, bloğunuza virüs mü bulaşmış ne! (Kinaye yapmıyorum, ciddiyim, tuhaf tuhaf şeyler oldu girnice buraya. Teknik direktörcüğüme duyrulur.)

  Siyasete gelince… Herbi ihtimali düşünürdüm de sizin İPsiz sapsız tiplere oy viracağnızı aklıma getiremezdim doğrusu! Hay bin kunduz! Neyse, napalım, kaderde bu da varmış, basarız bağrımıza bi taş, otururuz köşeciğimizde, deriz ki ben bu hayatta bi tek ipli sevdim, o da Cano Hanım deriz. Yalnız o ip, öteki soysuzun yağlı urganı olmasın?!

 20. İyisi mi Cano Hanım siyasete bulaşmasın. Bu şeye benzemesin, hani çok sevtdiğimiz şarkılar vardır -mesela MFÖ şarkıları-, bir gün bir bakmışınız herifler şarkının canına okumuşlar, tutup reklam cıngılı yapmışlar! Bütün bir hayatınız leke olur, çıkmaz da musibet leke. İP lekesi bulaşmasın sevgili cano hanımcığımıza bizim.

 21. Klavyem çok boktan. Majiskülleri miniskülleri karıştırıyor, harf atlıyor ekliyor kendiliğinden felan.

 22. Möğendizler! Çekin pis ellerinizi Cano hanımcığımızın yakasından! Kerinçek, sen de! (Bu ismi yanlış yazmadım!)

 23. Bağışlayın Cano hanımcığım. Hızımı alamatdım. Alerji yapıyo da bünyeme bu Kerinçek Bey felan…

 24. Bulent Murtezaoglu

  Metin bey, ilk tasi Egemen Bagis ve Omer Dincer’i kendisine temsilci secMEmis olanlar atsin bence. Yani oy verememis olan bendeniz mesela.

  Candan hanim, hakikaten mide problemi yasadiysaniz ‘nasil bireyci ve dahi haybeci olunur’ kilavuzu icin fasikul daha ciziktirayim bir ara. Ozet: basin pompali politikaci takimini partiye bakmadan kulliyen ruhunuzdan, hayatinizdan, cevrenizden uzak tutacaksiniz. Cok ses etmediginiz surece zaten onlar cebiniz ve emeginize ortak olmakla ilgilidirler, otesine — ozellikle kendi kafaniza gore takilip buyuk guruplarin parcasi olmazsaniz — pek fazla ilismezler. Bir de, unutmayin, bu fena insanlar sizin evinize kendileri gelmiyorlar. Siz kendiniz, ustelik bazen — tovbe — ustune para vererek kagitlara basili veya ekrana cikan suretlerini sokuyorsunuz. Yoksa siz kendi dunyanizda ve kendi sectiginiz insanlarla yasarken duyamayacaginiz uzaklikta afkuran kopek nicin basinizi agirtsin ki? Birsey patlarsa sarapnel gelmesin, bokla oynayip iyi isler yaptiklarini sananlar ustunuze birsey sicratmasinlar yeter. Cok zor degil bunlar.

  Haa, tabii, ‘ama ben birseyler biliyorum goruyorum diger insanlara soylemeliyim’ gibi fikirlere kapilirsaniz zaten onlar konustugumuz ‘kafaya gore takilma’ halinin kapsami disinda. Bu zararli fikirlerden arinmanin da yolu var: ‘sizin akliniz vicdaniniz filan yok, akil ve vicdan sandiktan cikandir’ diye bagisiyor insanlar — siz de ‘elbette, elbette’ diye uc bes bagirin olsun bitsin. Baska havaya girmeyi tarcih ederseniz biz cogunluguz diyen insanlara ‘size ceket olandan bana kaftan olur’ filan gibi ‘bu ne dedi simdi?’ dedirtecek laflar da edebilirsiniz.

 25. Bülent Bey,
  siz çok yaşayın e mi! :))
  birazcık işim var, toparlar toparlamaz cevap yazacağım. geceyarısından önce muhtemelen..

 26. candan döndün mü şimdi sen?
  1.5 saatlik yerle alakan kalmadı mı?

 27. hoşbuldum ceno hanıcığım :)

  trakyadan arkadaşım var benim, çok alemdir.

  cem uzan mı ? dolandırmadı ki garibim batıyı :)
  olsaydı %90 artı oy biri de benden olurdu.,

  tv biri dedi catharoicy@gmail.com aptığı şu yorumda , kimdi unuttum; halkımız dedi düştüğü yerden kalkan mağduru sever diye..

  chp nin en büyük handikapı beni bulacak enerjisi olmaması,. yoksa onlara hikmetyarlı poster değil, berlusconilisini koymları nı sağlardım.

  sonra da kazanan AVEA oldu derdim,.
  veya şunu derdim? hani AB ye giriyorduk ?

  hehehe..

  metin beyin yazdığından çok kortum, siyaset
  yapmıyorduk valla :)

 28. yukarda adres yanlış çıktı.

 29. halid nedir bu mühendislere karşı hırsın anlayamadım. puanın mı tutmadı üniversitede? :P ben de doktor olamadım ama saygıyla önlerinde eğiliyorum. ;)
  hem bunlar artık çiçek arif’in yerinde konuşulacak şeyler değil.. eskidendi o canım. :P

 30. Metin Beyciim,

  ”Yalnız o ip, öteki soysuzun yağlı urganı olmasın?!”
  aaa, faşist eğilimler sergiliyorsunuz valla, bu hiç hayra alâmet değil. :))

  ayrıyetten ip’i tutarım, bırakırım, sallarım, atlarım kime ne?! ip’siz sapsız kalanlar düşünsün. ;)

  ben mfö sevmem. daha önce mutlaka bunu da belirtmiş olmalıyım. ne bileyim acayip yapay geliyorlar bana. bende güven duygusu uyandırmayan kimseyi/kimseleri sevememe gibi bir hastalığım var benim. o yüzden endişe etmeyiniz, bana bulaşan falan olmaz. siz düşünün şimdi! :))

  alerjiniz için de size bir site önereyim, çünki ne tür olduğundan bahsetmemişsiniz:
  http://www.thehealthnews.org/Alerji/ilac_tedavileri.htm

  geçmiş olsun efenim.. :))

 31. Bülent Bey,

  ”Candan hanim, hakikaten mide problemi yasadiysaniz ‘nasil bireyci ve dahi haybeci olunur’ kilavuzu icin fasikul daha ciziktirayim bir ara.”

  valla sevinirim. böylelikle tarihe de geçmiş olurum fenâ mı? :) haybeye olduğunu biliyorum Bülent Bey ama elde değil işte.. bireyci olmak ise asli rahatsızlığım, henüz tedâvisi bulunamadı. ha bulunsa tedâvi olmak ister miyim, orası da ayrı dâvâ..

  ”Ozet: basin pompali politikaci takimini partiye bakmadan kulliyen ruhunuzdan, hayatinizdan, cevrenizden uzak tutacaksiniz. Cok ses etmediginiz surece zaten onlar cebiniz ve emeginize ortak olmakla ilgilidirler, otesine — ozellikle kendi kafaniza gore takilip buyuk guruplarin parcasi olmazsaniz — pek fazla ilismezler. Bir de, unutmayin, bu fena insanlar sizin evinize kendileri gelmiyorlar. Siz kendiniz, ustelik bazen — tovbe — ustune para vererek kagitlara basili veya ekrana cikan suretlerini sokuyorsunuz. Yoksa siz kendi dunyanizda ve kendi sectiginiz insanlarla yasarken duyamayacaginiz uzaklikta afkuran kopek nicin basinizi agirtsin ki? Birsey patlarsa sarapnel gelmesin, bokla oynayip iyi isler yaptiklarini sananlar ustunuze birsey sicratmasinlar yeter. Cok zor degil bunlar.”

  haklısınız, haklısınız, haklısınız… benim de pek farklı bir şey yaptığım söylenemez. hiçbir gruba bağlılığım falan yok. kimse kutsallarım arasında değil. kutsallarımı savunanları savunurum elbette. oy vereceğim zaman da gider, öyle yaparım. şu ara birinci sırada ise vatanın bağımsızlığı geliyor. güdümlü yaşamak istemiyorum. olay bu kadar basit benim açımdan. yarın başka partiye de oy veririm. izm’lerle filân hiç işim olmadı benim, olmaz da. ama bağıra bağıra, göstere göstere ihânet içinde olanları da affetmem. işin garip tarafı, sol diye nitelenen bir partiye oy vermiş olmam benim her insan kadar faşist eğilimlerin olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. elbette bunu çoğunluk reddeder. ama insanın doğasında vardır, ya da en azından ben hep öyle gördüm, yaşadım. teoriyle pratik her zaman kesişmiyor. ”faşist değilim” demekle olmuyor yâni. evet, yeri geldiğinde acayip faşist oluyorum. yok, gurur duyarak söylemiyorum bunu. ama henüz bir korunma mekanizması edinemedim, o bakımdan..

  ”Haa, tabii, ‘ama ben birseyler biliyorum goruyorum diger insanlara soylemeliyim’ gibi fikirlere kapilirsaniz zaten onlar konustugumuz ‘kafaya gore takilma’ halinin kapsami disinda. Bu zararli fikirlerden arinmanin da yolu var: ’sizin akliniz vicdaniniz filan yok, akil ve vicdan sandiktan cikandir’ diye bagisiyor insanlar — siz de ‘elbette, elbette’ diye uc bes bagirin olsun bitsin. Baska havaya girmeyi tarcih ederseniz biz cogunluguz diyen insanlara ’size ceket olandan bana kaftan olur’ filan gibi ‘bu ne dedi simdi?’ dedirtecek laflar da edebilirsiniz.”

  hah hah haaaa… ilâhi Bülent Bey eyvallah efendim, ne deseniz haklısınız.. ay bu akşam ne kadar mûnisim, birine bu kadar ”haklısınız” dediğim görülmüş şey değil. tez noteri çağıralım, târihî bir an bu. :)

 32. İlbercim,
  döndüm ben. dönek miyim neyim.. :P
  ilişkimi kesiverdim bir anda, o 1.5 saat uzaklıktaki yerle..

 33. Knz,
  valla yazdıklarını bi çırpıda anlayamadım ama çabaladım oldu. yâni diyeceğim o ki; anlamak için çaba göstermek gerekiyor.
  da, chp’nin seni bulmasını bekleme, sen onlara git. ne bilsinler adamlar ne cevherler var sende. :))

  trakyalılar hakikaten âlem insanlar.. biraz tipe falan da bakıyorlar gâlibâ. konuştuklarımın çoğu ”ne güzel adam işte, yakışıklı, bıyıksız , parlak bir oğlan” filân dedi. abd’yi dolandırmasıyla da övünüyorlardı kendilerince. öyle bir şey var ya da yok, o önemli değil zâten. mazot 1 lira olacak meselesine inanan kimse yoktu meselâ içlerinde. ;)

  halkımız mağduru sever evet. cehenneme giden yollar mevzuu..

 34. Heh he! Ayol beni parçalamışlar burda sevdiklerim! Neyse, bir boş vakıt bulur bulmaz, ibibikleri beklemeden dönerim efenim…

 35. Candan Hanım,
  Ben edebiyatçı değilim, şiir, hikaye, anı, dedikodu eleştiremem, ben siyasal bilimciyim. Her horoz kendi çöplüğünde ötmeli, nezaketen, okuduğum şiirlerinize, yazılarınıza teşekkür yorumları bırakıyorum. He olursa politikayla, avrasyayla ilgili konu olumlu olumsuz görüşlerimi hiçbir zaman esirgemem sizden, teşekkür benden efendim…
  Perinçek konusuna gelince, biz onun cemaziyel evvelini biliriz… Bu verdiğiniz linkteki söylenenleri yutacak olsam oyumu Cem Uzan’a verirdim. Ayrıca bir hususu da aydınlatma maksadıyla belirteyim; Kürtler ile dağdaki teröristleri aynı kefeye veya tarife koyamayız. Kürt vatandaşlarımıza ne Washington üzerinden ne de Kandil Dağı üzerinden sahip çıkamayız. Teröristleri ne bir milletle ne de bir dinle tanımlayamayız, insana canilerin eline çiçek kondurularak sahip çıkılmaz. Hadi bunu geçtik, Allah göstermesin ben bir terörist olsam, Türkiye sevdalısı bir insan karargaha gelse onu yaşatırmıyım. Yaşatacağım kişi ise zaten bellidir, cemaziyel evvelinde vardır bir çizik.
  Muhabbetle…

 36. Tâlha Bey,
  sizin siyasal bilimci olduğunuzu bilmiyordum. söylemeniz iyi oldu. bense, lise mezunu sâde bir vatandaşım. ”siz” mâdem bu kadar çok şey biliyorsunuz (Perinçek’in cemâziyelevveli dâhil) merâk ettim şimdi başka neler biliyorsunuz? bu ”siz”in içine daha başka kimler giriyor? cemâziyelevveli bilinen başka kimler var? aydınlatırsanız çok memnun olacağım.

  eksik olmayın, epey de aydınlatmışsınız aslında. şimdi vereceğim görüntülerle ilgili de, bir siyasal bilimci olarak bana yardımcı olabilir misiniz? ben sâde bir vatandaş olarak, bu görüntülerin ne anlama geldiğini pek çıkaramıyorum da (özellikle BOP ne demektir, eşbaşkanlık falan bunlar nasıl söylemlerdir merâk ettim, isterseniz başka görüntüler de var, konuşmalar falan) :

 37. Candan Hanım,
  “biz onun cemaziyel evvelini biliriz” bir kalıp cümledir, “biz” tabiri bu sözün ilk kullanıldığı haliyledir. http://www.nedir.net/ext.php?m=show&b=biz+onun+cemaziyel+evvelini+biliriz
  üst makamlara beklenmedik şekilde havadan gelip yerleşen/yerleştirilen insanlar için, o insanları ilelebet tanıyan insanların kullandıkları laf. yemeyin bizi biz biliriz hepimizi gibi bir şey işte. şöyle bir hikayesi var.

  eskiden nazırlıklarda çalışan gariban bir memur varmış ve pek de kıt akıllıymış. birlikte çelıştığı arkadaşlardan biri, bir gün hamamda onu yıkanırken görmüş. memur garibanlıktan taşradan evrakların geldiği çuvallardan kendisine bir don yaptırmış. bu çuvalların üzerinde her ayın adı basılı olduğundan donunun üzerinde açık seçik cemaziyel-evvel yazısı okunmaktaymış. sonra bunu gören kişi de dahil pek çok parlak insan siyasi nedenlerle sürülmüş. meydan bu garibana kalmış. yükselmiş ki hem nasıl. bir de afra tafrayapmaya başlamamış mı. bunu duyan eski arkadaşı dudak bükmüş: ve demiş ki biz onun cemaziyel-evvelini biliriz..

  Videoya gelince, önceki yorumumda avrasyacılıkla uğraştığımı belirtmiştim. Videoda geçen memleketleri yakından takip ediyor, imkan buldukça da ziyaret ediyorum. Videoyu izlerken, Kerkük Bizimdir yazısını görünce 1 Mart tezkeresi aklıma geldi. Ortada yapılan tezgahları gördük, hala yanlış adreslerde oyalanıyoruz. Orta Asyayla ilgili bir çok çalışmam vardır, bu araştırmalar da gördüğüm en dikkat çekici durum en pasif ve teslimiyetçi hükümetimiz 57. hükümet, en aktif ve yapıcı hükümet ise 59. hükümet. Çin’e gidip Doğu Türkistan’a uğramayan ve hakkını vermeyen bir başbakan yardımcısı atlattı bu memleket, Çeçenistan insanını terörist ilan eden bir başbakan gördü bu memleket. Bu ülke, orta asyadaki sanayicilerini ve eğitimcilerini satan bir başbakan yardımcısı gördü. Bir de bu memleket avrasya için küçük bir üniversite grububa 80 milyar bütçe ayıran TİKA’yı gördü. Lübnan konusunda rest çeken bir hükümet gördü, bunları söylemek dile kolay ama karşınızda dünyayı arkasına almış devler var. Bakın, araştırın Afrika’ya, Orta Asya’ya en çok açılımı gerçekleştiren hükümet hangisi, Türkiye’deki yabancı öğrenci sayısını yıl dağılımana göre bakınız, bunlara yardım ve olanak dağılımını bakınız. Kerkük’e yardım eli uzatacak bu ülke de BBP ve AKP’den başka parti yok muydu? Neredeydi CHP, MHP, İP? CB neredeydi? Bu önergeyi getiren bürokrat şimdi çıkıyor MHP kulvarında politikaya atılıyor, ama bu zihniyeti eleştirmekten de geri kalmıyor.
  Candan Hanım,
  31 Mart vakasından bu yana siyasetimiz halkımız üzerinde bölücülük ve irtaica tehditleriyle rant elde ediyor, aşın artık bunları. Türkiye’yi, Türk insanını kimse bataklığa sürüyemez, deniz kendini temizler… Atilla Yayla’nın bir sözüyle bitireyim: Eğer demokrasiyi yakalamak, muasır medeniyetler arasına girmek idealinizse paronayalardan kurtulmanız gerek, her noktada kokrak adımlarla, komplocu yaklaşımlarla yerinizde bile sayamazsınız. Devletler cesur olur, ileri ve geri adımlarını sağlam basar.
  Muhabbetle…

 38. Tâlha Bey,
  kelime dağarcığım pek zengin değildir. bu konudaki yardımlarınıza müteşekkirim. gelenler de faydanalacaktır umarım eksik olmayın..

  bâzı konularda tekrâr aydınlatmışsınız, sağolun ama ben soruma cevap alamadım hâlâ. ha, bu arada paranoyak olduğumu söylemiştim, tekrâr edeyim. komplô teorilerine ise bayılırım. Atilla Bey haklı olabilir, o yüzden yerimde sayMıyor olabilirim.
  evet sizden özellikle BOP’la ilgili bir cevap bekliyorum.

 39. Büyük Ortadoğu Projesi efendim… Bu bölgedeki bütün ülkelerin stratejik ve jeoplolitik potansiyelince öne çıkacağı ve sağlam politikaların oynanması gereken siyasi platform…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s