başa gelen çekilir mi? sabrın sonu melâmet mi.?

 

ben başbakana başbakanım demem, bağırsakları bozulunca.                                                                     

bu sözü az evvel uydurdum. zor olmadı.. hele de maraz, hepten, birinin diline vurunca. lâfı çok da uzatmayalım; zâten üstüne alınan olmaz. amelelik zor zanaat birâder. ancak ameli ağzına vurmuş olmaktan yeğdir kanımca, karârımca..

günümüz kutlu olsun! kokuşmuş düzen son bulsun! ve evet ayaklar baş olmasın; olunca ortalık batıyor.

 

Reklamlar

7 responses to “başa gelen çekilir mi? sabrın sonu melâmet mi.?

 1. Cano Hanım,

  Hoşgeldiniiiiiiz! Nihayeeeeeeet! Yüzkitap’ı devirdiniz de geldiniz sanırsam…

  Efenim siz bırakın bu ayakları (başları) filan da ip’iyle kuyuya indiğiniz malum şahsa yeşil soğan filan yollayın. (Şaka şaka, valla şaka, size de nazım geçmeyecek de kime geçecek sevgili Cano Hanımcığım! Zaten ne zamandır blogistan bok gibi bir ortam olmuştu…)

  Dönüşünüzü havai fişeklerle kutluyorumdur efenim. Dönüşünüz olsun da gidişiniz olmasın! (Beddualar itinayla guddua yapılır. Veresiye teklif edilemez. Müşteri velinimet filan diildir.)

 2. ilâhi metin beyciiim, bu ne şiddet, bu celâl!.. :)) efenim hoşgördük, sâyenizde blog aşkımız depreşti, yüzkitabın kapağını kıvırdık, bi süreliğine (devâmı için bâzı kriterler var evet!) virânemize döndük. wp tr kapanırsa, korkarım bu defâ benim yüzümden olabilir, uyarmadı demeyin efenim! hattâ bu tür yazılarıma yorum bırakırken dikkât buyurun, netekim yeşil soğanları birlikte mideye indiriyor olabiliriz. ;)
  ipiyle kuyuya indiğim vatansever gibi, olur ya doğru bi şey yaparız (sağlaması bedâva!).. mâlum; doğrular balçıkla îtinâyla sıvanır bu memlekette.

  gudduâlarınıza duâcıyım efenim! :)) fekât 36 ay vâde teklif edeceğim. veli’yi tanımam, nimet de ben değilim. mesele kaldı mı mîrim..? :P

 3. Hoşgeldin Candan Abla. Bu aralar herkes kendisini bi özletiyor bi özletiyor. Kimse ne yazı yazıyor ne yorum bırakıyor bir yere. Ne iyi ettin de kıvırdın yüzkitabın kapağını :)

 4. Amaninnn! Yeşil soğanları birlikte mideye indirmek neyse de, o “birlikte” sınırlarının dahilinde sizin şu pekkahramanrıdvan bey olmasın da kim olursa olsun, ha bi de mabadımın bilgesi olmasın tabii, bi de aydın’ımın iş takipçisi erim tuğrulum özüm köküm.

  Anlayışınıza sığınır, mağfiret dilerim sevgili Cano Hanımcığım. Allah aşkına yaw, bi daa şu herif-i naşeriflerden sözetmeyelim lütfen. Çevre kirliliği yaratmış oluyoruz, küresel ısınma neyim var zaten ortada, bi de biz katkıda bulunmayak. Nasılsa ne siz beni ikna edebilirsiniz bu hususta, ne de ben sizi. Ne lüzum var güzelim baklava börek dururkene keçiboynuzu çiğnemeye. Di mi efenim?

  Hadi neşeli bi parça çalalım da keyfimizi bulalım.

 5. doğucum hoşbulduk.
  insanoğlu böyledir işte; bir vardır, bir yoktur.. ;)

 6. metin beeeeeey, siz beni semr’anım mı sandınız ayol?! burası neresi, otoyol mu? siz sanki kilo mu aldınız ne?! :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s